Historia marki ROTOR zaczyna się w roku 1995, kiedy to w Madrycie, specjaliści z Uniwersytetu Inżynierii Lotniczej zaprojektowali pierwszy prototyp mechanizmu korbowego. Władze uczelni zaakceptowały projekt i zleciły jego wykonanie.

Po serii prób i zebraniu wielu pozytywnych opinii, projektanci postanowili założyć firmę, która będzie zaopatrywać najbardziej wymagających rowerzystów w komponenty najwyższej jakości i o nienagannym wyglądzie. Również badania biomechaniczne Dr. Alfredo Cordova (Valladolid University) dowiodły, że nowy system zapewnia wymierne korzyści w osiągach zawodników oraz korzystnie wpływa na czynniki zdrowotne.

Gotowe produkty zostały zaprezentowane w 1998 roku. Pierwsze mechanizmy korbowe wymagały stosowania specjalnych ram i nie były kompatybilne ze standardowymi mufami suportowymi. Problem rozwiązano w 2001 roku wprowadzając model RCK. Pozwoliło to cieszyć się zaletami produktów ROTOR również kolarzom używającym tradycyjnych ram w swoich maszynach.

Jeden do wszystkich


INspider to pomiar mocy pasujący do wszystkich typów rowerów oraz dla każdego kolarza. INspider to lekki zintegrowany pająk, który zapewnia niezawodny, wszechstronny i zaawansowany system pomiaru mocy. Jest kompatybilny z naszymi owalnymi pierścieniami Q RINGS® i wszystkimi modułowymi korbami ROTOR, zarówno 1x, jak i 2x, szosowymi i MTB.

INspider ma akumulator z powlekaną elektroniką i mocne uszczelnienie zapewniające wodoodporność do pomiaru mocy z wnętrza pająka.

Zobacz galerię

Twój świat w jednym ogniwie łańcucha


Rozwijanie pionierskich produktów, które zaoferują kolarzom nowe korzyści, to esencja filozofii ROTOR.
Z dumą prezentujemy pierwszą na świecie grupę napędową 1x13 gwarantującą prostszą i zoptymalizowaną pod kątem wydajności zmianę biegów.

Grupa ROTOR 1x13 to uniwersalna platforma stworzona w oparciu o koncepcję modułową. Odpowiada na potrzeby trzech dyscyplin kolarskich i oferuje elastyczny wybór komponentów układu napędowego do twojej unikalnej konfiguracji roweru.

Zobacz produkty

Bądź hydrauliczny, bądź unikalny


UNO to pierwsza szosowa grupa napędu z hydrauliczną technologią zmiany biegów i hamowania. To system o ograniczonym tarciu, wadze i bezobsługowy.

Układ montowany ręcznie z 485 indywidualnych elementów waży łącznie 1665 g. Nagradzana przez branżę kaseta UNO imponuje lekkością. Waży zaledwie 135 gramów i korzysta z rozległej wiedzy i doświadczenia ROTOR w produkcji innowacyjnych rozwiązań układu napędu, zapewniając precyzyjną i szybką zmianę biegów.

Zobacz produkty

Subtelna, lecz wydajna owalność, aby udoskonalić skuteczność twojego pedałowania


Dzięki Q rings możesz jechać dalej i szybciej, męcząc się mniej, ponieważ twoje mięśnie pracują bardziej wydajnie. Subtelnie owalny profil Q rings poprawia wydajność pedałowania różnicując opór układu napędowego podczas jazdy i wykorzystując jednocześnie naturalne siły i słabości twoich nóg.

Orientując zwężającą się średnicę owalu w miejscu najsłabszego punktu nacisku na pedał oraz rozszerzającą się średnicę tam, gdzie nacisk jest największy, możesz w pełni wykorzystać najbardziej produktywną fazę cyklu obrotu korby.

Zobacz Galerię

Precyzja twoich danych treningowych, to coś, co nas inspiruje


Miernik mocy 2INpower® ROAD/MTB powermeter korzysta z technologii Direct Mount i jest uznawany za jeden z najbardziej zaawansowanych modeli mierników na rynku.

Zintegrowany z układem korbowym system pomiaru mocy pozwala na pozyskiwanie precyzyjnych danych w wysokiej częstotliwości poprzez 4 zestawy mierników rejestrujących niezależnie dane dla prawej i lewej nogi.

Zobacz Galerię

Ciesz się lekkością - KAPIC Carbon zainspirowany 7 historycznymi zwycięstwami w Cape Epic


KAPIC Carbon to wyjątkowo lekki układ korbowy odpowiadający na najwyższe wymagania profesjonalistów. Zaoferuje wybuchową siłę pedałowania wymaganą na trasach kolarskich Mistrzostw Świata i równie dobrze sprawdzi się podczas aktywnej regeneracji i jazdy endurance podczas epickich etapów maratonów rowerowych.

KAPIC to nasz najlżejszy układ korbowy MTB zainspirowany 7 historycznymi zwycięstwami zawodników ROTOR w legendarnym Cape Epic.

Zobacz Galerię

Inspirowany zwycięstwem. Opracowany, by osiągać nowe wysokości


ALDHU® to najbardziej zaawansowany technologicznie układ korbowy, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Charakteryzuje go złożona i przemyślana konstrukcja oraz piękne wykończenie.

VEGAST® to perfekcyjnie zbalansowany i lekki, ale wciąż sztywny układ korbowy o podobnej konstrukcji, co ALDHU®. Jego nazwa nawiązuje do trzech najwyższych podjazdów na trasach historycznych zwycięstw osprzętu ROTOR podczas Wielkich Tourów: VElety we Vuelta España (2011), GAlibier w Tour de France (2008) oraz STelvio w Giro Italia (2012).

Zobacz produkty

Modułowy? Tak. Wytrzymały? Tak.


REX został zaprojektowany tak, by dostarczać maksimum wydajności w najbardziej wymagających warunkach MTB

R-RAPTOR to maksimum mocy przy niskiej wadze - idealny do jazdy Enduro i Downhill.

R-HAWK to odważnie zbalansowany lekki, lecz sztywny układ korbowy, który zniesie najbardziej surowe warunki jazdy Enduro i Downhill.

Zobacz produkty

Odpowiedź "Tak" na pytanie: "Czy ten suport jest odpowiedni do mojej ramy?"


Koncepcja ROTOR Universal Bottom Bracket powstała, by ulżyć narastającej frustracji wynikającej z niekompatybilności korb i suportów dostępnych na rynku.

Szybki wzrost liczby tak zwanych standardów suportów rowerowych zaowocował zróżnicowanymi problemami konsumentów, na które UBB jest skutecznym lekarstwem. Oferuje rozwiązanie dopasowane do twojego roweru niezależnie od stosowanego typu suportu.

Zobacz produkty

Technologia BOOST MTB hub od RVOLVER® została całkowicie zweryfikowana i przeprojektowana, aby dostarczać najbardziej trwałe piasty na rynku.

Układ przesuwnego sprzęgła rozłącza pierścień i zapadki, gdy tylko przestaniesz pedałować, ograniczając tarcie. Gdy zaczniesz pedałować na nowo, mechanizm zapadkowy momentalnie powraca na swoje miejsce i natychmiast zapewnia transfer energii.

Zobacz produkty

Zobacz więcej...

Zobacz, zachwyć się i skontaktuj z nami - zapraszamy!

ROTOR katalog 2023/24

Pobierz

ROTOR katalog części zamiennych do korb 2022/23

Pobierz

Katalog części zamiennych

Pobierz

Cennik ROTOR 2023 (.xlsx)

Pobierz